owoce

Wytwory jabłkowe – co wypada wiedzieć o zmodernizowanych produktach i wariantach przemysłowców

przetwory
Autor: Robert Benner
Źródło: http://www.flickr.com
Paru z Nas jest świadomym, jaka ilość wartości odżywczych zawiera w środku jabłko. Jest nie tylko doskonałym generatorem witaminy C , pektyny i potasu, ale sposobem na poprawę kondycji skóry i odnowę twarzy. Zapobiega także wielu chorobom i dostarcza dużo energii.

Soki – z jakiego względu mają tak duże znaczenie w codziennej diecie i jak je dzisiaj prawidłowo wybierać?

sok
Źródło: http://www.flickr.com
Soki owocowe wyróżniają się wielką popularnością i stanowią ważny element diety dużej części osób. Z jakiego powodu? W szklance soku obecnych jest wiele witamin oraz minerałów, a ponadto jest to bardzo smaczny napój. Soki bowiem zawierają naturalnie występujące w owocach cukry. Stanowią wobec tego ciekawą alternatywę dla słodzonych napojów. Szklanka soku może z powodzeniem zastępować jedną z pięciu polecanych porcji warzyw i owoców dziennie. Godne uwagi są też soki wykonywane z warzyw. W przeszłości soki robione były samodzielnie, przy użyciu sokowirówki. Dziś, dużo osób decyduje się na prostsze rozwiązanie, jakim jest zakup soków w sklepie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie oferowane produkty są zdrowe. Jak w takim razie prawidłowo wybrać sok?

Żywność ekologiczna - moda na ekologiczne jedzenie

świeże warzywa
Autor: emilee rader
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz rozwinęła się spora moda na organiczną żywność. Niemal każdy zwraca teraz większą uwagę na to, co spożywa każdego dnia. Dużą karierę robią zazwyczaj sklepy z ekologiczną żywnością. Czym tak naprawdę jest organiczna żywność? To jedzenie, podczas produkowania których używa się przede wszystkim naturalne nawozy, które nie są napakowane żadnymi chemicznymi związkami. Taka produkcja jest niejednokrotnie o wiele bardziej kosztowna niż rolnictwo tradycyjne. Mimo wszystko żywność ekologiczna robi wręcz zawrotną karierę.