warzywa

Przyłącz się do osób sortujacych odpady! Z jakiego powodu jest to zadanie wyjątkowo ważna dla naszego ekosystemu?

odpady elektroniczne
Autor: Hanan Cohen
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz bardziej kładziony jest nacisk na sortowanie śmieci. Prócz pozytywnego wpływu na środowisko, rozsądna segregacja śmieci ma także inne przymioty Sortowanie śmieci umożliwia późniejszy ich odzysk. Z jakiego powodu jest to tak istotne?

Żywność ekologiczna - moda na ekologiczne jedzenie

świeże warzywa
Autor: emilee rader
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz rozwinęła się spora moda na organiczną żywność. Niemal każdy zwraca teraz większą uwagę na to, co spożywa każdego dnia. Dużą karierę robią zazwyczaj sklepy z ekologiczną żywnością. Czym tak naprawdę jest organiczna żywność? To jedzenie, podczas produkowania których używa się przede wszystkim naturalne nawozy, które nie są napakowane żadnymi chemicznymi związkami. Taka produkcja jest niejednokrotnie o wiele bardziej kosztowna niż rolnictwo tradycyjne. Mimo wszystko żywność ekologiczna robi wręcz zawrotną karierę.

Ekoprodukty – istotne kwestie?

cień do powiek l
Autor: Belenda Eco Care
Moda na produkty ekologiczne świadczy, że polujemy na kosmetyki i jedzenie wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w ładnym opakowaniu jest najzdrowsze. Decydując się na kosmetyki naturalne, trzeba rozpocząć od dobrego producenta.