bezpieczeństwo

Ekologiczny dom – które rozwiązania są warte uwagi i o czym trzeba pamiętać zanim podejmie się wiążącą decyzję?

panele słoneczne na dachu
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Ekologia ma obecnie dosyć ważne znaczenie, gdyż środowisko przyrodnicze jest zanieczyszczone. Nie można się z tego powodu dziwić, że ekolodzy biją na alarm i zachęcają do korzystania z nowoczesnych rozwiązań, które są bezpieczne dla przyrody.

Gdzie przechowywać odpady, czyli porządnie wyprodukowane pojemniki na śmieci

śmieci
Autor: Sasha Kargaltsev
Źródło: http://www.flickr.com
Ekologiczna świadomość mieszkańców naszego kraju rośnie z dnia na dzień. teraz wiemy już, że wywożenie odpadów do lasu to tylko złudne pozbywanie się problemu i równocześnie negatywne oddziaływanie na środowisko, które nas otacza. Równocześnie jesteśmy świadomi tego, że odpady muszą być odpowiednio składowane. Inaczej będą stanowiły ogromne zagrożenie sanitarne. W jakich miejscach i w jaki sposób składować śmieci?

Czy współcześnie odczuwamy pokaźny poziom bezpieczeństwa na drogach?

droga
Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Wykorzystanie przez nas samochodów jest dziś wyjątkowo duże. Nikt z nas potencjalnie nie wyobraża sobie chwili, gdyby miało ich nieoczekiwanie zabraknąć. Stały się bowiem one fundamentalnym środkiem transportu, dzięki któremu możemy w łatwy sposób przemieścić się w wybrane miejsce. Bez wątpienia możemy w każdym przypadku posłużyć się publicznym transportem, niemniej jednakże jego punktualność oraz wygoda podróży zostawia nam sporo do życzenia. Trzeba również dobitnie przyznać, że kwestia bezpieczeństwa na drogach w znacznej mierze zależy od zdolności kierowców. Praktyka ewidentnie pokazuje, że pozostawia nam ona jeszcze mnóstwo do życzenia.

Certyfikowane place zabaw

Ogrodowy plac zabaw
Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Place zabaw dla dzieci spełniają wszelkie kryteria rynkowe czy posiadają wszelkie certyfikaty zgodności z aktualnie określoną normą PN-EN 1176 z 2009 roku. Wówczas zapewnione jest, że elementy oraz wszelkie urządzenia zabawowe są całkowicie bezpieczne dla bawiących się dzieci. Oferowane certyfikowane place zabaw to rewolucja wśród tego typu miejsc rozrywki. Elementy wykonano z materiałów niesamowicie znakomitej jakości.