I Ty powinieneś rozdzielać śmieci!

Segregowanie śmieci – jest to w ostatnich czasach niezrównanie modny temat. Mówi się o nim wszędzie – w mediach, w gronie przyjaciół, jak również pośród polityków. Lecz dlaczego? Zapewne z tego względu, iż segregacja odpadków nierozerwalnie łączy się ze stanem naszego środowiska naturalnego. Toteż naprawdę istotne jest, aby wiele osób się tym zajmowało oraz zaczęło to uważać nie za wymysł, ale za coś znaczącego.

śmieci
Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy mamy w naszych domach kosze na śmieci. Zapełniają się one na ogół w naprawdę ekspresowym tempie. Wtedy zabieramy worki i wynosimy je bądź do specjalnych budek na naszych osiedlach czy do zsypów. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje dalej? Zapewne nie. Później odpady są odbierane przez firmy, jakie w dalszej kolejności trudnią się ich utylizacją. Pakują je takim sposobem, aby zajmowały one potem niedużo miejsca na wysypiskach. Wykorzystywane są do tego specjalne zszywki, a także taśmy pp i urządzenia ręczne do taśm pp. W ostatnim etapie odpady trafiają masowo na wysypisko - Transaco.pl. Warto jednakże wiedzieć, że nie wszystkie śmieci są takie same oraz sobie równe. Niektóre na niewiele się nadają, lecz inne znowu mogą zostać poddane recyklingowi. Zaliczają do nich choćby te wykonane z plastiku, szkła lub też papieru. Zresztą pewnie każdy z nas widział specjalne znaczki zamieszczone na szklanych czy plastikowych butelkach. Oznaczają one, że takie opakowanie może być potem przetopione i zastosowane do powtórnego zrobienia pudełka lub też kolejnej butelki. W ten sposób oszczędzamy dostępne na ziemi surowce, a także energię. Jest to wszystko w takim razie niebywale istotne.



wysypisko
Autor: alex.ch
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe, iż niedużo Cię to wszystko obchodzi. Wydaje się, że te sprawy w żaden sposób nie połączą się z Twoim codziennym życiem, iż są dla Ciebie całkiem bez znaczenia. Na pewno nawet tak właśnie jest. Pomyśl jednakże o przyszłych pokoleniach. O swych prawnukach lub też praprawnukach, jakie będą tu żyły po nas - więcej o autorze. Czy nie chcesz, aby miały one warunki do bytowania nie gorsze od Ciebie? Aby nie musiały być wystawione na każdym kroku na szkodliwe substancje niszczące ich organizmy? A przecież Ciebie wszystko to wcale nie kosztuje wiele. Segregowanie śmieci to wyłącznie parę minut dziennie, a już wkrótce zaczniesz to wykonywać wręcz automatycznie.