Segregacja odpadów. Jakie dostępne mamy pojemniki do segregacji i w jaki sposób jesteśmy w stanie przez to pomóc środowisku?

Z racji segregacji odpadów na wysypiska trafia mniejsza ilość śmieci, a te które możemy poddać recyklingowi pozostają ponownie przetworzone. Posegregowane śmieci możesz wrzucać do naczyń oznaczonych odpowiednimi odcieniami. Sprawdź, jakie odpady wypada umieszczać w poszczególnych kontenerach, jak również jakich nie jest dozwolone ci do nich wrzucać.

kontenery na odpady
Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Odpady to przeciwność nowoczesnych czasów. Dobrze jest posiadać pojemniki do segregacji albo pojemniki na deszczówkę, żeby przyczynić się do ochrony środowiska - www.kingspanenviro.pl/produkty/pojemniki-do-selektywnej-zbiorki-odpadow.html. Barwy pojemników do segregacji są nader znaczące. Jeśli niewłaściwe, zanieczyszczone śmieci trafią do kontenera na odpady segregowane, cała jego zawartość nie nadaje się już do sortowania. Podczas gdy chodzi o barwne pojemniki do segregacji śmieci, odróżniamy kilkanaście rodzajów. Do tych o niebieskiej barwie jesteśmy w stanie wrzucać na przykład papier, czasopisma, katalogi, książki bez twardej oprawy, opakowania tekturowe, kartony. Przed upchnięciem papieru do zbiornika usuń zszywki, spinacze i plastikowe obwoluty, a również twarde oprawy czasopism i zeszytów. Nie zapomnij, by makulatura była sucha i nie zatłuszczona. Do żółtych naczyń na plastik tudzież aluminium (metal) możesz wrzucać: zagniecione i dodatkowo puste butelki po napojach (bez nakrętek), zgniecione i próżne butelki po chemii domowej (bez nakrętek), nakrętki z plastiku, zgniecione aluminiowe puszki po trunkach i tak dalej. Możesz podobnie spotkać czerwone pojemniki do segregacji odpadów. W nich możesz rozmieszczać każde śmieci aluminiowe i metalowe, wyszczególnione powyżej. Białe i zielone pojemniki na szkło służą do segregacji szkła achromatycznego i barwnego. Możesz tu wówczas wrzucić: butelki ze szkła barwionego i bezbarwnego po trunkach (bez nakrętek), słoiki ze szkła barwionego i achromatycznego (bez nakrętek, zacisków, a również gumowych uszczelek).pojemniki na deszczówkę
Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Nadzwyczaj często pojemniki do segregacji odpadów prócz kolorów, są w inny sposób dobrze oznakowane i opisane. Na większości z nich odszukasz więc informację, co zdołasz do nich wrzucić, a czego nie powinieneś. Kiedy chodzi o ochronę otoczenia dobrze jest również, o ile ma się odpowiednie warunki wyekwipować się w pojemniki na deszczówkę, która pomoże oszczędzić wodę - więcej na naszej stronie.