Jak najsprawniej da się w pełni legalnie się pozbyć zniszczonego auta czyli jak się przedstawiają procedury na auto złomie.

Każdy samochód po krótszym lub dłuższym czasie użytkowania będzie miał na tyle kiepski stan techniczny, że nie opłaca się go dalej naprawiać. W takim przypadku możliwości są dwie, albo samochód się uda sprzedać, lub go zezłomować.


samochód na złom
Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób wybiera jeszcze jedno rozwiązanie, to znaczy pozostawia auto gdzieś na parkingu i przestaje za niego opłacać polisę, lecz jest to najgorsza opcja, gdyż zakończyć się może jakimiś poważnymi karami. Aby było można przestać opłacać ubezpieczenie niezbędne będzie wyrejestrowanie samochodu, a to z kolei możliwe jest jedynie w takim przypadku, gdy auto zostanie oddane na auto złom Tarnów i dostanie się tam odpowiednie zaświadczenie. Regulacje tego typu pojawiły się jakiś czas temu między innymi dlatego, żeby zapobiec różnym patologiom, dochodziło bowiem do licznych nadużyć zarówno ze strony właścicieli, jak i firm które się zajmują złomowaniem samochodów. Obecnie przepisy są jasne i klarowne, i każdy, kto zechce się pozbyć w sposób legalny starego samochodu będzie jednak musiał auto złom Toruń.

Sam proces złomowania samochodu nie zajmuje wiele formalności ani czasu. Rzecz jasna konieczne jest pokazanie dokumentów pojazdu, tu będzie potrzebny dowód rejestracyjny, karta pojazdu a także jakiś dokument tożsamości właściciela. Jeżeli pojazd nie da rady jeździć, to również nie powinno być większego problemu, firma zajmująca się takimi usługami wysyła lawetę, na którą pojazd jest ładowany i później odwieziony na auto złom Gdańsk.


samochody na złom
Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Za zezłomowane auto były właściciel przeważnie dostaje niewielką sumę pieniędzy, lecz tu trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Regulacje prawne bardzo wyraźnie bowiem mówią, że jeżeli waga pojazdu na złomowanie będzie niższa, niż wynika to z dokumentów, to firma złomująca może się domagać jakiejś dopłaty za brakujące kilogramy, więc niekiedy może się okazać, że trzeba jeszcze do tego dopłacić. Po załatwieniu tych formalności w auto złomie właściciel pojazdu dostaje odpowiednie dokumenty, z którymi później powinien się wybrać do urzędu miasta i tam zakończyć sprawę wyrejestrowania.