Na czym polega złomowanie starych aut, jakie dokumenty i formalności będą przy tym do załatwienia.

Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej, został w pewnym sensie motoryzacyjnym śmietnikiem Europy. Otwarte granice spowodowały, że podczas ostatnich kilkunastu lat przyjechało do nas na kołach lub było przywiezione parę milionów samochodów. Wiele z nich było w dobrym stanie technicznym, bez wypadkowej przeszłości i poważnych awarii.

złomowisko aut
Lecz duża ilość pojazdów, można wręcz stwierdzić że większość, to auta leciwe, co najmniej piętnastoletnie, z reguły w kiepskiej formie. Po przywróceniu drugiej młodości w przydrożnych garażach, z ogromną ilością plaku i wosku takie auta sprzedawano uradowanym ze świetnego nabytku klientom, jednak po kolejnych kilku latach użytkowania większość z nich nadawało się już jedynie na złom. Jeśli wykonało się to w stacji mającej pozwolenia, to można było następnie taki samochód wyrejestrować, trzeba jednak pamiętać o tym, że złomowanie pojazdów Świdnica to parę istotnych rzeczy, o jakie należy zadbać, żeby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, które obowiązują.Przede wszystkim trzeba wyszukać auto złom Warszawa, który ma wszystkie niezbędne pozwolenia do prowadzenia działalności i może wystawić konieczne dokumenty i zaświadczenia. Tylko w taki sposób można będzie wyrejestrować pojazd, a co się z tym wiąże płacić za niego wymagane ubezpieczenie.

samochody
Autor: Firing up the quattro....
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas złomowania należy przedstawić dokumenty związane z pojazdem a także dowód osobisty w celu sprawdzenia wszystkiego przez firmę złomującą. Jeżeli pojazd nie jest sprawny technicznie, to nie ma z tym żadnych problemów, po prostu przyjedzie po niego laweta i po kłopocie. Zależnie od firmy złomującej można będzie za takie auto otrzymać pewną kwotę pieniędzy, jeśli jednak będzie w nim brakować za dużo części, to firma która prowadzi złomowanie może zobowiązać właściciela do opłacenia różnicy między wagą nominalną pojazdu a tym co będzie brakowało. Przeważnie złomowanie pojazdów Tarnów załatwia się szybko i sprawnie, jeżeli otrzyma się komplet dokumentów do można się z nimi udać do urzędu i tam załatwić sprawę wyrejestrowania.