Ekoprodukty – istotne kwestie?

Moda na produkty ekologiczne pokazuje, że wybieramy kosmetyki i żywność wyższej jakości. Bez względu na to nie wszystko, co droższe i w przyjemnym opakowaniu jest najlepsze. Sięgając po kosmetyki naturalne, warto zacząć od sprawdzonego sklepu.
Regał oznakowany informacją kosmetyki ekologiczne nie zawsze oferuje autentycznie to, czego szukamy. Mylące bywają też nazwy: naturalny krem aloesowy lubi zawierać skrajnie inne ingrediencje. Pierwszą decyzją wydaje się zatem wybór odpowiedniego sklepu na zakupy. Dobry sklep ekologiczny oferuje przede wszystkim artykuły z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez konserwantów.
krem do twarzy aa
Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Zwracaj uwagę na etykietęWszystkie najistotniejsze wiadomości ujawnia oczywiście etykietka i to ona zdradza tajemnice produktu. W przypadku gdy jest najeżony liczbami, to możesz mieć pewność, że to tylko pozornie eko produkt. Im więcej składników pochodzenia organicznego, tym autentycznie lepiej. Najbardziej wartościowe wyroby nie zawierają syntetycznych zapachów i nie uczulają.

Pożywienie spod znaku eko

Nie zapominajmy, że żywność nie zawsze oznacza ekologiczne uprawy. Tutaj normy ustala Unia Europejska i to ona decyduje o wskazanych certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być więc uprawiane na odpowiedniej ziemi i bez sztucznych nawozów(Warszawa swanson dong). Wybierając choćby olej z wiesiołka, tak jak w wypadku kosmetyków warto poznać jego skład. Oczywiście wszystkie extra składniki powinny budzić podejrzenia.

Ile to kosztuje

Powoli uczymy się, że za jakość należy zapłacić po prostu więcej. Bez względu na wszystko w tej kwestii też nie należy za bardzo wierzyć wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt handlowy, który opiera się właśnie na tej konsumenckiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki muszą być droższe, ale nie są to wyroby na tyle prestiżowe, żeby mogli kupować je jedynie najbogatsi.

Rozsądny wybór

Znacznie częściej zakupy poprzedzamy sondażem na stronach www – wertujemy opinie o dostawcach, dokonujemy wyboru sprawdzonych producentów (Białystok kreon travix). To korzystny trend, choć realnie stosują go tylko uparci i dociekliwi. Najważniejsze to nie pozwolić się nabrać cenie i opakowaniu, a w odpowiednim sklepie takiego rodzaju problemu nie ma.