Jak kupić odpowiednią butelkę na wodę?

Czy wiesz, co jest fundamentalnym składnikiem ludzkiego ciała? To woda - płyn, bez jakiego nie żylibyśmy dłużej niż parę dni. O ile bez jedzenia możemy przeżyć przez miesiąc, o tyle bez wody damy radę do tygodnia. Jest nam konieczna do życia, a dziennie musimy wypijać około 2,5 litra, chyba że systematycznie ćwiczymy albo pracujemy w pomieszczeniach o wysokich temperaturach, wówczas ta ilość może wzrosnąć do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz musiał raz na parę dni kupować zgrzewki wody, wystarczy odpowiednia butelka na wodę z filtrem.
butelka na wodę
Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż na rynku jest sporo butelek, jakie możemy wykorzystać, to na wyjątkową uwagę zasługuje jedna z nich. To butelka z filtrem węglowym, która sprawi, iż wreszcie nie będziesz musiał targać do domu 5-litrowych baniaków czy też kolejnych butelek i buteleczek. Czym się cechuje? To nade wszystko butelka wielorazowego użytku, zatem będziemy mogli z niej korzystać przez długi czas, wystarczy oczywiście regularnie wymieniać filtr węglowy, który jest jej najważniejszym komponentem. http://aqua-life.net.pl/7-scrubba-bag-

Dzięki filtrowi możemy nalać do butelki wodę prosto z kranu, nie martwiąc się o zanieczyszczenia, jakie płyną wraz z nią. Filtr eliminuje wszystko co niebezpieczne, jednocześnie zatrzymując wartościowe dla organizmu pierwiastki i minerały. Nie trzeba czekać na przefiltrowanie wody, gdyż dochodzi do tego automatycznie razem z jej wlewaniem. Butelka z filtrem węglowym jest też bardzo stylowa, dlatego możemy wziąć ją ze sobą praktycznie wszędzie, bawiąc się kolorami filtrów gdy nadejdzie czas ich wymiany – a wystarcza na około trzysta napełnień, co jest stosunkowo dobrym wynikiem.
butelka
Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też zakupić dzbanek z filtrem, by korzystać z czystej wody również w domu. Autor: http://aqua-life.net.pl/
Nasz organizm w więcej niż połowie swojej objętości składa się z wody, zatem powinniśmy uzupełniać jej braki. Nie zastępujmy jej napojami lub za słodkimi sokami, ponieważ sama woda jest bardzo zdrowa, a jej regularne picie skutecznie usuwa z naszego organizmu szkodliwe toksyny i pokonuje wiele schorzeń, a szczególnie tych dotyczących żołądka, w tym zaparć czy wzdęć. Dlatego jak najszybciej kupmy opisaną butelkę, a co dzień będziemy mogli cieszyć się z niezrównanego smaku wody i zatroszczymy się o swoje zdrowie.