Dlaczego współczesne pampersy bywają o dużo częściej używane niż pieluszki tetrowe

Samo pranie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i wykorzystania wrzącej wody - czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w olbrzymim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali gehennę, kiedy w pociągu brzdąca trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: są jednorazowe, higieniczne, można je z łatwością założyć berbeciowi nawet w trakcie zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów miejsca.
Takie pieluszki można w dzisiejszych czasach dostać bez problemu w wielu różnorodnych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, również w internetowych. Ich zakup jest o wiele bardziej zyskowny aniżeli nabycie pieluszek jednorazowych, które każdorazowo wypada wyrzucać. To zupełnie normalne, iż małym dzieciom pieluszki trzeba zmieniać nadzwyczaj często, tak naprawdę co krok, dlatego z pewnością nie da się zaprzeczyć temu, iż nabywanie pieluszek jest wielkim wydatkiem. Po co więc przepłacać? Przekonaj się, że pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem- strona internetowa tutaj.Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie wolno moczyć gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są mocno zanieczyszczone trzeba zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Wytwórcy akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze krok dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z toalety. Takie majtki uszyte są tak, aby z jednej strony natychmiast nie przemakały, a drugiej, by dziecko odczuwało dyskomfort, kiedy się zmoczy. Trudno wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę tetrową - za bardzo krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że... raczkuje w pieluszce ((poznaj informacje)).

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej rodziców wraca do stosowania pieluch, ponieważ pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.