Oświetlenie przystosowane do potrzeb klienta

Dlaczego do mojego mieszkania postanowiłam zakupić diody LED? Oczywiście dlatego, iż wykorzystując wyroby technik LED można zaoszczędzić na energii nawet do 90% w stosunku do tradycyjnej żarówki.


pomysł - żarówka
Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się tak, ponieważ żarówki Ledowe w ogóle się nie nagrzewają, dlatego energia w ich przypadku wykorzystana jest tylko do świecenia. Prócz tego żarówki LED "żyją" daleko dłużej, bo blisko 45 tys. h., nie są wrażliwe na drgania albo okoliczności pogodowe i nie zawierają metali ciężkich, toteż są zupełnie pewne dla naszego zdrowia i dla środowiska.

Za radą doradcy z branży elektrycznej zadecydowałam że nabędę żarówki LED MR16, dlatego że mogą one mieć zastosowanie za substytuty tradycyjnych żarówek halogenowych, pracując pod prądem o napięciu 12 V. Wymiar żarówki - 50 mm - czyni, że będą pasowały do każdych standardowych gniazdek halogenowych, tak więc nie musimy wymieniać wcześniejszych oprawek.

Do bawialni kupiłam żarówkę LED MR 16 - 7,5 W 100-250 V - zatem news roku 2014, która posiada cokolwiek nadętą, mleczną szybkę wykonaną z plastiku. Wydziela ona bardzo miękkie, o szerokim kącie padania światło. W owej żarówce LED całkowicie usunięto drgania światła. Jest doskonale zrealizowana, ma standardowe wymiary. Poza tym należy powiedzieć, iż prezentuje się ona świetnie w każdej lampie, zarówno przy zapalonym, jak także przy zgaszonym świetle.

Żarówka diodowa LED G9
Autor: MAX-LED
Źródło: http://www.max-led.pl
Z kolei jeżeli chodzi o źródła światła do łazienki oraz kuchni, postawiałam na żarówki LED MR 16 rodzaju 36 SMD 12 V. Są to szerokokątne, żarówki ledowe o ciepłej barwie światła, jedne z mocniejszych żarówek rodzaju LED które możemy dostać w tej chwili w handlu. Zbudowano je z aluminium, posiadają zintegrowane diody przesłonięte szybką IP 44.

Toteż są bardzo niewrażliwe na wilgoć, zatem nadadzą się z powodzeniem także do łazienek albo kuchni. Z kolei jako źródło światła punktowego do lampki na biurko, zamontowałam żarówkę ledową emitującą raczej zimne, blade światełko, co w przypadku lampki biurkowej nie stanowi w ogóle kłopotu.

Muszę stwierdzić, że jestem wielce zadowolona moim wyborem w tejże kwestii, zwłaszcza z tego powodu, iż świeżo nabyte żaróweczki nie wysyłają migoczącego światła, co wielce drażni oczy, nie mówiąc o tym ile oszczędzę kasy co również jest kluczowe. Zatem, nowoczesna technologia LED umożliwia ogromną oszczędność prądu, jest ekologiczna a także niezwykle przyjazna w użyciu.