Warto redukować zużywanie wody. Nie wykorzystujmy jej bez konieczności.

Naprawdę wiele mówi się teraz o tym, jak istotna jest woda, że nie tylko należy ograniczać jej zużycie z powodu sporych opłat jakie musimy zapłacić, ale także i należy zadbać o środowisko, tak by tej czystej wody nam nie brakowało. Ale w jaki sposób możemy się przyczynić do mniejszego użycia wody, tak żeby pozyskiwało na tym zarówno środowisko, jak oraz nasze konto finansowe?
Wodomierze są niezbędne

Jeśli chcemy cały czas posiadać wgląd do tego, jaki jest przepływ naszej wody oraz jaką posiada ona objętość, bez względu na to, czy jest to woda zimna czy ciepła, to z pewnością warto pamiętać, żeby kupić wodomierze jednostrumieniowe (czytaj o wodomierzach jednostrumieniowych). To właśnie dzięki nim będziemy mogli sprawdzić tego rodzaju dane, a dzięki temu, że są one odpowiednio zabezpieczone, to nie będziemy musieli się martwić, iż ktoś nam się pod nie dołączy. Dodatkowo również mamy szansę jeszcze założyć przepływomierze, które również sprawdzają objętość wody w konkretnym momencie, nie mniej warto powiedzieć, iż trzeba je porównywać z licznikiem, aby zainkasować całkowity obraz zużycia.


Licznik jest niezbędny

licznik wody
Autor: Gardena
Źródło: Gardena
Przeważnie na liczniki wody (najlepsze wodomierze) spoglądamy wtenczas, jeśli pragniemy sprawdzić ile tej wody zużyliśmy oraz jak wiele przyjdzie nam za nią zapłacić. Prawda mimo wszystko jest taka, że za pomocą takiego licznika mamy możliwość także porównać, czy nie mamy w domu jakichś przecieków z powodu zepsutej rury, lub uszczelki, gdyż poprzez takie przecieki rocznie ma okazję nam uciekać niesamowicie wiele wody. Starczy, że sprawdzimy stan licznika oraz przez kilka godzin nie będziemy wykorzystywali żadnych urządzeń sanitarnych, jeśli stan się nie przemieni, to będzie to oznaczało, że żadnych przecieków nie ma.


Sporo wody używamy samiFakt jest taka, że spora ilość wody ucieka nam nie przez niesprawne instalacje hydrauliczne, lecz przez nasze złe nawyki. Jeśli podczas mycia zębów, czy golenia się, woda będzie zamknięta, to jesteśmy w stanie jej naprawdę sporo zyskać. Należy też dopilnować, aby pralka i zmywarka w momencie mycia były dobrze wypełnione, by czasami nie prać wyłącznie kilku sztuk ubrania lub naczyń, bo wtedy także niszczymy duże ilości wody. Im szybciej wyuczymy się dobrych nawyków, tym bez wątpienia prędzej przyjdzie nam regulować niższe rachunki.
Autor : k.s.