Produkty bezglutenowe – informacje

Geny i styl życia
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Nietolerancja glutenu, czyli celiakia albo uczulenie potrzebują szczególnej diety. Niezbędna jest eliminacja popularnych zbóż. Jak się odżywiać w tej przypadłości?

Celiakia ogranicza dietę z oczywistych względów. Podstawą diety stają się produkty bezglutenowe, czyli z mąki ziemniaczanej i zbóż takich jak ryż, kukurydza, gryka, proso. To jedyny sposób terapii i jednocześnie sposób odżywiania na zawsze. Dzieci z alergią na gluten z tolerują go z wiekiem, a ich sposób żywienia zmienia się. Żeby uniknąć takich reakcji, pierwsze posiłki dzieci bywają bez zawartości glutenu.

Czym jest żywność bez glutenu?

Gluten szkodzi poważnie chorym ludziom. Skutki mogą łączyć się z nowotworami. Ustalenie odpowiedniej diety możliwe jest tylko po konsultacji z lekarzem oraz po szeregu badań. Potrawy dla uczulonych i chorych powinny być robione z selekcjonowanych produktów. żywność ekologiczna to często właśnie produkty bezglutenowe – zdecydowanie trzeba wybierać pewnych firm i ze sprawdzonych źródeł. Produkty bezglutenowe zawierają maksymalnie 20 mg glutenu w kilogramie i są oznakowane specjalnym znakiem przekreślonego kłosa. Także w marketach spożywczych pojawia się więcej takich artykułów. Dobrze sprawdzić dostępność za pośrednictwem sprawdzarka najnowszych ofert na promocyjni.pl.

Oferta internetowych sklepów ze zdrową żywnością bezglutenową jest na tyle różnorodna, że dieta nie musi być męcząca. Łatwo zakupić pieczywo bezglutenowe i ciasteczka. Amarantus, czyli zdrowe zboże, to istotnyzanczący składnik potraw – ma potężną wartość, a jedzenie z nim wyróżnia niepowtarzalny smak. Dobre sklepysprzedają nawet piwo bez glutenu.

Gluten może być wszędzie

Oprócz tego ważne jest sprawdzanie etykiet. Wiele produktów może zawierać różne zboża przy produkcji. Niewiedze może mieć konsekwencje. Dlatego ważne są gospodarstwa ekologiczne. Owoce, które kupujemy codziennie mogą mieć powłokę ochronną zawierającą. Kupowanie owoców i warzyw w sprawdzonych miejscach, najlepiej z niewielkich upraw, to prawdopodobnie bezpieczny skuteczny sposób na zakupy.