Pielęgnowanie o ogród - zaczynającod projektu

Gleba po budowie bardzo rzadko nadaje się zaraz do obsadzenia roślinami. Zanim przystąpisz do zakładania ogrodu, przygotuj parcelę według naszych rad. Zobacz, jak założyć ogród. Oto wskazówki krok po kroku, począwszy od planowania, poprzez urządzanie po pielęgnację ogrodu. W każdej chwili możesz sobie pomóc wpisując w przeglądarkę wyrażenie: projekty ogrodów Warszawa bądź zakładanie ogrodów Warszawa.


ogród
Autor: ricoeurian
Źródło: www.flickr.com
Wpierw obszar musimy oczyścić ze wszystkich resztek budowlanych oraz uformować go. Resztki po budowie (gruz, elementy gliniane, szkło) możemy spożytkować do zasypywania wykopów i kształtowania pagórków, trzeba jednak mieć na uwadze, że surowce te silnie odsączają teren. Możemy na nich sadzić tylko rośliny, jakie lubią przepuszczalny grunt. Należy obowiązkowo przestrzegać reguły, żeby gleby z głębokich dołów (jałowej) nie mieszać z urodzajną, jaka zawsze musi być złożona na wierzchu.Następny krok to plan ogrodu - bardzo ważny etap zagospodarowywania parceli, niestety, często pomijany. Nim przystąpimy do robót w ogródku, trzeba się zastanowić, jak on ma wyglądać: jakie planujemy elementy niewielkiej architektury, ile przestrzeni będą zajmować utwardzone nawierzchnie, w którym miejscu będą przebiegały podziemne instalacje, a gdzie stanie kubeł bądź domek gospodarczy. Jeśli gleba nie była dawno uprawiana a także jest bardzo spoistamusimy przekopać ją na głębokość dwóch łopat (tak ażeby nie wydobywać na wierzch jałowej gleby). Dokładnie wyeliminować korzenie i kłącza chwastów. W punktach rabat rozłożyć nagromadzony na pryzmie torf. Strukturę gleby poprawiamy mieszając ją z kompostem, humusem czy korą. Glebę gliniastą dobrze jest rozluźnić, dodając gruboziarnistego piasku. Więcej na http://art-area.pl/.


ogród projekt
Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym krokiem będzie zakup urodzajnej ziemi, jeśli jest to konieczne, jak też rozłożenie jej w wyznaczonych miejscach. Przez zakupem należy się wypytać, skąd pochodzi. Po uporządkowaniu nawierzchni czas na ukształtowanie obszaru oraz wytyczenie dróg oraz placów. Po wytyczeniu dróg oraz ścieżek, ale jeszcze przed ułożeniem pokrywy jak też przystąpieniem do pozostałych prac w ogrodzie, wykonujemy budowle ogrodowe a także instalację elektryczną.Na koniec pozostaje zasadzenie roślinek oraz założenie trawnika, wcześniej jednak musimy wygładzić nawierzchnię ziemi oraz odczekać parę dni, aż osiądzie. Nie należy pozostawiać nagiej gleby, bowiem pod wpływem oddziaływania słońca i wiatru ulega ona destrukcji. W pielęgnowaniu ogrodu także pomóc nam mogą profesjonaliści, wystarczy w przeglądarkę wbić frazę: firma ogrodnicza.