Korzystne rozwiązania w transporcie. Pewny i komfortowy w stosowaniu AdBlue.

Stosunkowo na rynku zaistniał doskonały produkt, z wyglądu łudząco podobny do wody. Jest bezbarwny i trwały, nietoksyczny i pozbawiony zapachu. Jakość płynu AdBlue jest starannie sprawdzana pod kątem zgodności z wszelkimi normami.


adblue
Autor: Duurzaam Bedrijfsleven
Źródło: http://www.flickr.com
Produkt sygnowany marką AdBlue to roztwór w destylowanej wodzie. Jego stężenie jest uwarunkowane koniecznością przystosowania wartości mieszanki do temperatury krzepnięcia. Substancja będąca aktywnym składnikiem AdBlue – to znaczy mocznik – bierze się z natury. Mocznik jest białym, krystalicznym proszkiem, również będący naturalnie w środowisku. Jest to trwała i nietoksyczna substancja, jakiej ani przechowywanie, ani transport AdBlue nie jest obwarowany żadnymi ograniczeniami- kingspan.

AdBlue w niskich temperaturach przechowuje się w ocieplanych zbiornikach. Przewody są również ocieplane, co zapewnia pewność całego układu, dlatego na przykład niższa temperatura nie ma ujemnego wpływu na start. System AdBlue stanowi część układu oczyszczania. Jedyną konsekwencją zamarznięcia preparatu jest chwilowe, niecałkowite czyszczenie spalin do chwili wygenerowania przez silnik i układ wydechowy odpowiedniej temperatury działania.

Przechowywanie AdBlue to bardzo ważna sprawa, bowiem wybierając zbiornik do przechowywania i dystrybucji AdBlue trzeba mieć pewność, że jest on dedykowany przede wszystkim do AdBlue, czy też jest to normalny zbiornik do przechowywania cieczy, na który nie warto się raczej decydować. Odpowiednie przechowywanie AdBlue gwarantuje jego doskonałe działanie. Można kupić zbiorniki na preparat AdBlue o kilku pojemnościach: od trzydziestu do 120 l. Pojemniki są zrobione z aluminium albo plastiku.


Transport AdBlue to istotny aspekt, ponieważ płyn tego typu jest wytwarzany przez duże zakłady chemiczne i przez małych producentów spełniających pewne parametry jakościowe, lecz zatankować go możemy również na większych stacjach paliw- kingspanenviro.com/pl/produkty/bluetruckmaster---mobilne-urzadzenie-do-transportu-i-dystrybucji-adbluer. W węźle dystrybucyjnym płynu, rozpoczynając od producenta przez dystrybutora i przewoźnika, a skończywszy na odbiorcy końcowym, niezbędne jest zapewnienie niezmiennej jakości i sterylnej wręcz czystości płynu, ponieważ jakiekolwiek nieczystości mogą prowadzić do uszkodzenia układów w aucie.