Jak sortować śmieci w domu?

Pojemniki na odpadki nie bez przyczyny odróżniają się kolorami – każdy z nich przypisany jest do innych odpadków. Radzimy, jak segregować resztki w domu i do których pojemników je wyrzucać.


Przepisy tyczące się usuwania odpadów mobilizują nas do segregowania odpadki.
Należy więc wyekwipować się w kilka pojemników na odpadki czy też specjalne kubły przeznaczone do posegregowania. Nim jednak przystąpisz do kupna kubłów sprawdź, jakie odpady nadadzą się na recykling Wrocław to miasto, w jakim bez problemu kupisz stosowne pojemniki.


Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu


Nie trzeba od razu kupować 6 kubłów na resztki. Na początek starczą 2 – jeden na odpady, które podlegają recyklingowi, kolejny na te, których posegregować można. Już w ten sposób łatwiej ci będzie zapanować nad odpadkami. O ile masz taką możliwość, w ogrodzie ustaw kompostownik. Ułatwi to w dużym stopniu kwestię utylizacji śmieci organicznych. Odpadki w swoim domu powinieneś segregować wedle ogólnie obranych reguł. Zwróć uwagę na to, aby odpady były czyste, suche. Właściwa segregacja śmieci obejmuje: odpadki organiczne, z jakich możesz zrobić kompost, makulatura, odpady z tworzyw sztucznych, metale, szkło przezroczyste, pozostałe odpady, nie podlegające recyklingowi. Jeśli zdecydowałeś się na kupno kilku koszy do segregacji, warto uprościć sobie ich identyfikację. Przylep na poszczególnych śmietnikach odpowiednie napisy czy rysunki bądź skorzystaj z etykiet w odpowiednich kolorach.
W sklepach dostępne są też specjalne kolorowe torby do sortowania, które ułatwią ci nie tylko odseparowanie papieru, plastiku i szkła, ale również utrwalą kolorystykę kubłów na poszczególne kategorie odpadów.