Co robić ze starym wyposażeniem AGD?

Nabywając nowiusieńki sprzęt AGD, często nie wiemy co uczynić ze starym. Oddać na złom? Wypchnąć na śmietnik? Radzimy co zrobić w takiej sytuacji, by nie łamać przepisów jak też nie truć otoczenia.


Mimo, że sprzętu AGD nie wymieniamy zbyt często, w końcu jednakże przychodzi taki moment.


utylizacja sprzętu agd wrocław


Czy to w skutku awarii, bądź wymiany na nowszy typ, czy przenosin, będziemy zmuszeni podjąć decyzję, co zrobić ze starym sprzętem. Wiele osób decyduje się w podobnej sytuacji, na wyrzucenie oprzyrządowania na śmietnik. Nie zdają oni sobie jednakże sprawy, że w ten sposób wystawiają się na gigantyczne kary pieniężne. O ile dokonujemy zakupu nowego urządzenia, sklep zobowiązany jest do bezpłatnego obrania zniszczonego urządzenia. Sklep nie pokryje jednakże kosztu jego przewozu z naszego mieszkania. Musimy go dostarczyć do sklepu na własną rękę, albo uzgodnić ze zbywcą jego przyjęcie. Rozwiązanie to ma jednak ograniczenia. Dostawca odbierze od nas wyłącznie sprzęt takiego samego rodzaju a także w jednakowej ilości co zakupiony. Oznacza to, iż oddajemy chłodziarkę za schładzarkę i piec za piec (sprawdź promocje na węgiel workowany sklep internetowy icieplo.pl/).


WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com
Utylizacja sprzętu AGD Wrocław - w takim punkcie można za darmo oddać zniszczony sprzęt. Nieodzowne będzie jednakże samodzielne doniesienie takiego urządzenia. Adresy tychże punktów znajdziemy na stronach internetowych urzędu gminy lub miasta.


Kolejnym sposobem na pozbycie się starego sprzętu AGD jest skorzystanie z usług przedsiębiorstw, specjalizujących się w odbieraniu takich sprzętów. Każda tego rodzaju firma musi wpisana być do rejestru Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.