Kiedy pragniesz zaoszczędzić na gospodarstwie domowym i zmniejszyć rachunki, znajdź innego dostawcę gazu

Wysokie rachunki są zmorą niemal każdego domu. Poszukuje się opłacalnych rozwiązań, które pomogą choć trochę ograniczyć koszty prowadzenia gospodarstwa oraz pomniejszyć rachunki. Niejednokrotnie okazuje się to wyjątkowo skomplikowane, gdyż płatności są doprawdy duże, a nie sposób zrezygnować z czegoś, aby zyskać pieniądze. Jednak istnieje sposób, aby zatrzymać w portfelu trochę środków.

Przyjrzyj się swym dostawcom

Co miesiąc reguluje się płatności za niezbędne media, czyli energię elektryczną, gaz, wodę oraz wywóz odpadów. Te rachunki są sporym obciążeniem domowego budżetu, ale niestety są konieczne, gdyż za świadczone usługi trzeba płacić, a bez wymienionych mediów nie da się żyć. Mimo wszystko warto dobrze przyjrzeć się tym rachunkom i posprawdzać, czy istnieje prawo zmiany sprzedawcy pewnych usług. Może wyjść na jaw, że ktoś inny zaoferuje znacznie lepsze warunki, ciekawe taryfy lub okazje. Co ważne, wiele przedsiębiorstw zapewnia, że wymaganymi procedurami zajmie się w miejsce nabywcy, zatem nie kosztuje go to żadnego wysiłku.

butle gazowe
Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiana dostawy gazu może pomóc zyskać pieniądze

Nim podejmie się decyzję o zmianie sprzedawcy gazu, należy bardzo skrupulatnie zapoznać się z propozycjami innych zakładów i wszystko dobrze obliczyć. Jeżeli będzie się mieć gwarancję, że przepisanie umowy może przynieść prawdziwe korzyści, należy wypowiedzieć umowę dotychczasowemu dostawcy, a w następnej kolejności podpisać umowę z wybranym sprzedawcą. Zmiana dostawy gazu powinna się dokonać wraz z początkiem następnego okresu rozliczeniowego - sprawdź: http://gen.com.pl/obowiazujace-dokumenty/procedura-zmiany-sprzedawcy.html. Nie można pominąć faktu, że w obowiązku nabywcy gazu leży poinformowanie o dokonanej zmianie Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Dostawcę możesz zmienić dwa razy w roku

Istnieje możliwość, że po podpisaniu umowy z nowym sprzedawcą, natrafi się na jeszcze lepszą propozycję i będzie się chciało po raz kolejny zmienić dostawcę gazu. Warto pamiętać, że odbiorca ma prawo dokonać zmiany dostawcy gazu tylko dwa razy w roku. Zatem trzeba właściwie analizować kolejne oferty, by mieć gwarancję, że zmiana sprzedawcy gazu na pewno przyniesie pożytek i stanie się opłacalna.