Kto może zapewniać darmowy przewóz tak zwanych elektrośmieci?

To nieco zaskakujące, ale wiele ludzi nie wie, że sklepy, w których nabywamy relatywnie ciężkie artykuły gospodarstwa domowego, posiadają obecnie przymus zabrać od nas nasz stary i nieprzydatny już sprzęt.
sport
Autor: Jaidi Amal
Źródło: http://www.flickr.com


Z tego też powodu przy zakupie nowej pralki czy zmywarki, spytaj się sprzedawcy w jaki sposób konkretnie może wyglądać ta sprawa w przypadku ich sklepu.


meble kuchenne
Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com


Poza tym funkcjonuje także darmowy odbiór sprzętu AGD. Odpowiednie numery kontaktowe są dostępne np. w internecie. W chwili oddania elektrośmieci powinna być przekazana Karta Odbioru Odpadu. Następnie wszystkie takie zużyte sprzęty docierają na złomowisko, skąd z kolei transportuje się je do huty w celu ich przerobienia, czyli utylizacji. W tego typu sposób można by znowu wykorzystać zużyte produkty. Wszyscy musimy także pamiętać, żeby nigdy na własną rękę nie wyrzucać tego typu śmieci, gdyż mogłyby z nich wyciekać różne płyny, jakie z kolei mogą zaszkodzić między innymi faunie i florze.


Spółki, jakie zapewniają odbiór sprzętu AGD mogłyby także odebrać małe zużyte tego typu urządzenia jak telewizory, komputery czy zmywarki. Należałoby wspomnieć, że często takie firmy działają przez 24 godziny oraz siedem dni w tygodniu. Jeśli posiadasz tego typu urządzenia w swoim garażu, pracownicy takiej spółki z przyjemnością zabiorą od Ciebie złom. Wszystko jest kwestia omówienia szczegółów.
Takie spółki mają odpowiednie uprawnienia, z kolei osoba, jaka pozbywa się elektroodpadów nielegalnie, naraża się na poważne konsekwencje prawne. Reguluje to ustawa o ZSEE z 2005 roku.