Skuteczne usługi firm DDD

Krótsze dni i zimne poranki sygnalizują jedno: lato odeszło w zapomnienie. Niestety, nasz budynek mieszkalny jest tak samo przyjemny i ciepły dla domowników, jak i dla przybyszów z zewnątrz – owadów oraz gryzoni. Przejdźmy się po obejściu naszego domostwa w poszukiwaniu spodziewanych gniazd owadów i innych szkodników (myszy, szczurów). Szkodniki poszukują najczęściej kryjówek, w których znajdują pożywienie i schronienie – miejsc, w których będą spać, rozmnażać się i chronić przez drapieżnikami.

drewno narażone na szkodniki
Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
Należy skontrolować więc rynny oraz odpływy (nanoszony w nim materiał może się okazać skupiskiem owadów), pozbądźmy się zanieczyszczeń na terenie na posesji, gromadźmy drewno do palenia poza murami dom (w pewnej odległości od budynku mieszkalnego), znajdźmy miejsce na pojemniki na śmieci z dala od domu oraz posprzątajmy suche liście w ogrodzie. Chroniąc się przed owadami warto również zmienić oświetlenie zewnętrzne i zrezygnować z popularnych żarówek na rzecz żółtych lamp sodowych.

Nierzadko, mimo zachowanej ostrożności, i tak przybywają do naszego domu nieproszeni goście. Jednymi z nich są owady-szkodniki, które przynosimy do mieszkania z drewnem do palenia. Większa część z tych organizmów nie grozi niebezpieczeństwem dla nas i przestrzeni w której funkcjonujemy, lecz mimo wszystko powinniśmy unikać przykrych sytuacji mających związek z ich obecnością. Zwalczanie szkodników drewna warto zlecić firmie, która szybko, skutecznie i należycie poradzi sobie z naszym utrapieniem - zwalczanie spuszczela. Firmy takie, zajmują się nie tylko dezynsekcją i dezynfekcją, ale i deratyzacją. W skrócie są to tzw. usługi ddd.Na półkach sklepowych znajdziemy bogatą grupę środków do walki ze szkodnikami, lecz przy większej ich liczbie – konieczne jest zdanie się na fachowców. Zwłaszcza, kiedy stanowią zagrożenie dla człowieka czy zwierząt w gospodarstwie, jak ma to miejsce w przypadku szczurów czy myszy. Gryzonie te, mogą przenosić choroby, wspólne dla nich i dla człowieka, z tej przyczyny absolutnie nie możemy lekceważyć niebezpieczeństwa dla ludzkiego zdrowia wynikającego z obecności szkodników i wybrać usługi ddd (zakład usług ddd). Jeżeli pojawią się obawy, zlecenie przeprowadzenia deratyzacji jest uzasadnione.