Soki naturalne dużo zdrowszą a także smaczniejszą alternatywą dla często wybieranych soków klarownych

W okresie letnim czujemy zdecydowanie większe pragnienie, niż zimą, kiedy usatysfakcjonuje nas kubek gorącego kakao bądź czekolady, szczególnie z bitą śmietaną. Ukryci głęboko pod kocem nawet nie mamy chęci na chłodniejsze napoje. Jednakże wraz ze zbliżającym się latem z coraz większą częstotliwością sięgamy po rozmaite bąbelkowe, gwarantujące ukojenie płyny.
sok
Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Choć kochamy ich smak, to powinniśmy przerzucić się na soki naturalne, jakie – o czym z pewnością sam szybko się przekonasz – są o wiele smaczniejsze, a dodatkowo znacznie lepsze dla naszego organizmu. Ale nim wybierzesz się na zakupy, poznaj nadrzędną różnicę między naturalnymi sokami mętnymi, a często wybieranymi sokami klarownymi- sprawdź kompletną propozycję pod adresem.

Dlaczego ludzie chętnie decydują się na soki klarowne? Uważają, że przejrzysty napój o ładnej barwie będzie i smaczniejszy, i zdrowszy. Wielokrotnie uznają, że znajdujący się na dnie osad jest oznaką popsucia się soku, a tak wcale nie jest. Soki mętne, chociaż nie prezentują się tak ładnie, jak soki klarowne, mają dużo lepsze działanie na nasze zdrowie. Zawierają kilka razy więcej cennych składników, nie tylko wit., ale także związków z grupy polifenoli. To one w fundamentalnej mierze ochraniają przed zachorowaniem na raka i wieloma innymi schorzeniami czy niedogodnościami wynikającymi z upływu czasu, na przykład opóźniają procesy starzenia się skóry- -> zobacz przykłady.
To ważne nie tylko dla pań, lecz także dla mężczyzn, którzy jak najdłużej chcieliby cieszyć się znakomitą kondycją oraz atrakcyjnym wyglądem. Kult piękna we współczesnych czasach spowodował, iż ludzie łapią się wszelkich sposobów, by tę urodę zatrzymać, a picie naturalnego soku jest jedną z najłatwiejszych metod. Co więcej soki naturalne mają również
sok
Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark
skuteczne działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Wyjątkowo powinny zwrócić uwagę na ich plusy również ludzie borykający się z podwyższonym poziomem cholesterolu, jaki dzięki naturalnym sokom może zostać zmniejszony.

Aby cieszyć się przymiotami soków naturalnych, pij 1 albo 1 szklanki na dzień. Soki sprzedawane są najczęściej w dużych, trzy- bądź pięcio-litrowych opakowaniach, dlatego może się nimi cieszyć cała rodzina. Pamiętaj tylko, że niniejszy sok po otwarciu nie ma najdłuższego terminu ważności, z tej przyczyny staraj się wypić go w ciągu okresu podanego na opakowaniu.