Jeśli mamy ochotę na cokolwiek słodkiego, możemy sięgnąć zarazem po słodycze

Jak i po zdecydowanie zdrowszy i często smaczniejszy wariant, jakim są owoce, które są bardzo zdrowe
W ciągu dnia mogą wystąpić sytuacje stresowe, na które wielu z nas reaguje koniecznością zjadania czegoś smakowitego Najczęściej są to najróżniejszego rodzaju słodycze, jakie w nadmiarze mogą nie być najkorzystniejszym wyjściem.Ale oczywiście wszystko może być dobre, jeśli będziemy używać tego w stosownych ilościach. Między posiłkami można rzecz jasna konsumować wafelki czy rodzynki sułtańskie, ale warto robić to z rozsądkiem. Można też wypróbować nowe smaki czy produkty będące zamiennikami takie jak na przykład stewia w płynie zamiast standardowego cukru kryształowego.
cukier
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Stewia to roślina, którą można jeść w postaci wysuszonych albo świeżych liści, choć na ogół występuje w postaci proszku lub tabletek. Warto spróbować produktu dodając go czy to do herbaty, czy do ciasta bądź żuć liście stewi.

Nierzadko mamy po prostu
ochotę na coś słodkiego i ciężko oprzeć się pokusie, aby faktycznie nie sięgnąć po wafelka czy cukierka. Z drugiej strony nie jest to nic złego, jeżeli będziemy zajadać się z umiarem. Warto też szukać zamienników względem słodyczy. Doskonałą alternatywą są oczywiście owoce. Wiele z nich jest naturalnie słodkich, w związku z czym możemy jeść je w dużych ilościach.Są jednocześnie bardzo zdrowe. Dieta oparta na owocach jest na pewno lepszym wariantem niż spożywanie w kółko słodkości. Wystarczy właściwie przyzwyczaić organizm i wyrobić sobie nawyk zjadania owoców na przykład na śniadanie. Tego rodzaju „przekąsek” nigdy nie za dużo i tyczy się to zarówno dzieci, jak i dorosłych.