Folia PE - rzecz, bez której nie może się obyć żadna budowa

Budowa domu jest dziś dużo prostsza niż kilka dziesięcioleci temu. W marketach budowlanych znajdziemy masy akcesoriów, których zadaniem jest nie tylko uproszczenie pracy ekipie, ale także zapewnienie bezpieczeństwa i większej odporności poszczególnych elementów domu czy mieszkania.


Jedną z rzeczy, która ma naprawdę ogromne zastosowanie jest tak zwana folia PE.


Zagadkowy skrót PE pochodzi od nazwy polimeru etenu, czyli polietylenu. Do najważniejszych cech tej substancji chemicznej zalicza się: giętkość i termoplastyczność. Folie wyprodukowane z polietylenu nie przepuszczają wody, są elastyczne i odporne na działanie innych związków chemicznych. W sprzedaży możemy zakupić wersje kolorowe lub (serwis) transparentne, w różnych wymiarach i o różnej grubości.


novmax.pl
Autor: Gunnar Bothner-By
Źródło: http://www.flickr.com
Folię z polietylenu możemy użyć do wielu rzeczy. Wyrób ten doskonale sprawdza się jako warstwa zabezpieczająca podłogę, posadzkę czy wylewkę przed wilgocią. Co więcej folię polietylenową wykorzystuje się także do doraźnego osłaniania więźby dachowej czy chronienia stolarki okiennej podczas prac wykończeniowych. Folia PE (idź tutaj) sprawdzi się do zabezpieczania wykopów, miejsc pracy lub składów materiałów budowlanych|będzie użyteczna przy zabezpieczaniu wykopów, stanowisk pracowniczych lub (tutaj) składów materiałów budowlanych.


Folia PE z pewnością przyda nam się również w codziennym życiu. Dzięki niej przechowywanie nieużywanych rzeczy jest dużo prostsze. Wystarczy owinąć lub przykryć dany przedmiot folią polietylenową, by zabezpieczyć go przed brudem i wilgocią.