Fotowoltaika - co to takiego oraz czy się opłaca?

Fotowoltaika, a dokładnie panele fotowoltaiczne zmieniają energię blasku słonecznego w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do bieżącej instalacji elektrycznej budowli.
Mamy zwyczajnie tańszy prąd w gniazdkach. Przez wzgląd na niewysoką cenę prądu, możemy spożytkować go do nagrzewania wody oraz mieszkania. Otrzymaną energię elektryczną możesz zużywać na bieżąco, magazynować lub sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.


Kalendarz
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu


Rozważając intratność fotowoltaiki trzeba pamiętać, iż łącznie z systemem fotowoltaicznym “kupujemy” zapas energii na wiele lat. Od chwili uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy gratisowy prąd . Zyskowność paneli fotowoltaicznych cały czas wzrasta. Panele fotowoltaiczne gwarantują ponad 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd. Mało tego, rozwój technologiczny oraz wzrost zainteresowania energią odnawialną sprawił, że od 1973 roku panele staniały o 99 procent. Minielektrownie PV do 40 kW nie nastręczają szczególnego pozwolenia. Ponadto operator ma obowiązek podłączyć je do sieci, gdy siła zamontowanego zestawu nie przekracza siły naszego elektrycznego przyłącza.


inwestycje
Autor: Omega Communication


W zależności od wielkości instalacji PV, ilość produkowanego prądu jest różna. Panele fotowoltaiczne o sile 1 kWp, wycelowane na południe wygenerują w naszej ojczyźnie w przeciągu roku około 900-1100 kWh prądu.
koszty założenia paneli fotowoltaicznych wahają się całkiem znacznie zależnie od ich wariantu (polikrysztaliczne bądź monokryształ) i jakości, marki i poziomu skomplikowania montażu. Nie wahaj się, już dziś wbij w przeglądarkę wyrażenie: fotowoltaika Szczecin- zielona-firma.biz.